Анонс – Двадцять сьоме засідання Клубу «Культурно-історичні діалоги» – 21.12.2022

Вельмишановні колеги!

Радо запрошуємо взяти участь у

у 27-му засіданні

науково-дискусійного Клубу “Культурно-історичні діалоги”

Інституту соціальної та політичної психології НАПН України,

21.12.2022 о 13.00!

 

на тему:

“Софійність – ціннісно-смисловий континуум України”

 

Доповідають :

  • Андрій Скиба, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту археології НАН України – “Місто Софії і Золотих Воріт ”
    • Київська Софія належить до тих дуже не багатьох пам’яток, які не лише втілили в собі архітектурний геній, а й стали уособленням світоглядної програми, філософським вираженням епохи. Архітектурний образ храму та його дивовижно цілісне поєднання з світло-кольоровим звучанням є своєрідним ключем до розуміння епохи Київської Русі та властивого їй кольорового мислення. Водночас Софійський собор є частиною масштабнішого архітектурного ансамблю, який складав ядро «міста Ярослава», яке так само можна розглядати як втілення філософської ідеї великого київського князя.
  • Оксана Яремчук, докт.психологічних наук, доцент, провідний науковий співробітник ІСПП НАПН України – “Заповіді Софії Київської: зв’язок часу і простору”.
    • Софійність, чи актуальна ця тема в сучасному українському суспільстві, що воює? Філософсько – психологічні  дослідження не залишають сумніву, що заповіді Софії життєво необхідні для перемоги та інноваційної розбудови післявоєнної України, як цивілізаційного суб’єкта у світі. А ми готові до слідування цим світоглядним імперативам?

 

Отже, наступне засідання науково-дискусійного Клубу “Культурно-історичні діалоги”

ІСПП НАПН України відбудеться 21.12.2022 р. (ср.) о 13.00 в офлайн-онлайн режимі.

 

Для зустрічі (офлайн) запрошуємо до Інституту соціальної та політичної психології НАПН України за адресою: м. Київ, вул. Андріївська, 15 (3 поверх, актова зала).

Для онлайн-участі заходьте, будь ласка, за посиланням: https://us02web.zoom.us/j/84386853223?pwd=NnhobXVFbVk0Qk5UZ0RRR2ZlVnd5Zz09 (ідентифікатор конференції: 843 8685 3223, код доступу: 582480).

 

 

 

 

З повагою і побажанням перемоги, витримки, усіляких гараздів!

 

Керівник клубу,

доктор психологічних наук, доцент,

провідний науковий співробітник ІСПП НАПН України

Оксана Василівна Яремчук

Науковий секретар Клубу, кандидат історичних наук,

провідний науковий співробітник Музею книги і друкарства України

Валерій Миколайович Саєнко