24-25 листопада 2021 року в м. Києві відбудеться IX Всеукраїнська наукова конференція «Проблеми політичної психології та її роль у становленні громадянина української держави»,
Напрями роботи конференції (ключові слова):
- Теоретико-методологічні проблеми та завдання політичної психології на сучасному етапі суспільного розвитку (нові напрями досліджень, методологічні інновації, теоретичні знахідки, нові методи, критика та аналіз суперечностей, історіографія).
- Суспільні трансформації та ідентифікаційні процеси в Україні (механізми, чинники, закономірності, сценарії суспільного та особистісного розвитку, соціальна та особистісна, громадянська, національна та етнічна ідентичність, прогнозування, розвиток, протистояння і консолідація, громадська думка).
- Психологія війни і миру (проблеми військової психології, інформаційно-психологічні війни, соціально-психологічна адаптація особистості і спільноти до умов та наслідків воєнного конфлікту, реабілітація особистості, ціннісне порозуміння).
- Психосоціальні наслідки пандемії COVID-19 та шляхи їх подолання (психологічні аспекти дистанціювання та самоізоляції, особливості формування адаптивних та дезадаптивних поведінкових стратегій, проблеми соціальної довіри та кооперації, теорії змови та інші форми репрезентації пандемічної реальності)
- Психологічні чинники владно-підвладних відносин і побудови в Україні громадянського суспільства (психологія влади і громади в умовах децентралізації, складні соціальні та політичні ситуації, прийняття політичних рішень, відповідальність, політична і громадянська участь, масові акції, волонтерство, демократичні цінності, соціальні рухи).
- Політико-психологічні проблеми соціалізації молоді в умовах суспільних та освітніх трансформацій і вимушеного запровадження дистанційного навчання (сприйняття суспільством освітніх реформ і їхній вплив на ситуацію в суспільстві, громадянська освіта, медіаосвіта та медіаграмотність, вплив дистанційного навчання на виховний процес в закладах освіти, ставлення дітей і дорослих до онлайн-навчання, кіберсоціалізація, політична культура, молодіжні організації, політико-психологічні процеси в молодіжному середовищі).
- Соціально-економічні чинники політичних процесів (психологія багатства та бідності, соціальна справедливість, соціальні та індивідуальні чинники матеріального добробуту, соціальне порівняння).
- Психологічна безпека в умовах надзвичайних ситуацій (безпечний освітній простір, психологічна безпека громад, готовність до дій в надзвичайних ситуаціях, соціальні практики надзвичайної ситуації, психологічний супровід постраждалих).
- Міжгрупові відносини, соціальні та політичні конфлікти (геополітика і глобалізація, регіональна політика, солідарність, політичні конфлікти, силові дії та реакції населення, ґендер і ґендерна політика, етнонаціональні і міжнародні відносини, етнічні та інші стереотипи, упередженість, ксенофобія, соціальні діалоги, політичні наративи, історичні наративи, історичні та колективні травми, територіальна ідентичність, історична пам’ять).
- Психологічний супровід виборчих кампаній (імідж суб’єктів політичної активності, психологія виборця, особливості використання дослідницьких інструментів у виборчому процесі, прогнозування електоральної поведінки, соціальна та політична реклама).
- Розвиток політичної психології як навчальної дисципліни та завдання підготовки фахівців у цій галузі.
У рамках конференції також планується проведення низки круглих столів та майстер-класів.
ПРОГРАМА ЗАХОДУ ДЛЯ ЗАВАНТАЖЕННЯ
За результатами конференції буде видано черговий 10 (24) випуск збірника наукових праць «Проблеми політичної психології» із статтями учасників конференції. Збірник є фаховим у галузі психологічних наук. Докладно вимоги до статей викладено на сайті збірника «Проблеми політичної психології» (http://politpsy.org).
Умови участі у конференції:
Організаційний внесок становить 250 грн., для членів АППУ – 150 грн.
Реєстрація за посиланням: https://nauka.international/uk/ppp-2021/poriadok-podannia-zaiavky
Текст статті подається разом із заявкою.
Друкування статей у збірнику здійснюється за рахунок авторів. Вартість однієї сторінки А4 – 80 грн., для членів АППУ – 40 грн., за переклад анотації англійською мовою додатково сплачується – 100 грн., для членів АППУ – 50 грн.
Після отримання підтвердження від редколегії про прийняття статті до друку кошти перераховуються ГО «Асоціація політичних психологів України», МФО 320649, ЄДРПОУ 21655188, р/р UA653206490000026000060254929 АТ КБ «Приватбанк» із зазначенням призначення платежу: «За публікацію статті». Ксерокопія квитанції про оплату додається до тексту статті або висилається факсом чи pdf-файлом електронною поштою.
Проїзд, проживання та харчування за рахунок учасника.
За довідками звертатися до оргкомітету конференції за тел. (044) 425-24-08, тел./факс 425-45-56. Поточну інформацію щодо організації та проведення конференції буде розміщено на сайті АППУ (www.appu.com.ua) та сайті Інституту соціальної та політичної психології НАПН України (http://ispp.org.ua).
Запрошуємо до співпраці та чекаємо на ваші матеріали!