Пост-реліз – Всеукраїнський науково-практичний семінар «Творча багатовимірність життєдайного простору арттерапії»

6 жовтня 2022 року відбувся Всеукраїнський науково-практичний семінар «Творча багатовимірність життєдайного простору арттерапії» з ініціативи ВГО «Арт-терапевтична асоціація» та при підтримці Інституту соціальної та політичної психології НАПН України та кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи факультету педагогічної освіти і кафедри психології філософського факультету Львівського національного університету імені Івана Франка.

Семінар проводився у дистанційному форматі, що дозволило об’єднати науковців та практиків з арттерапії з України та тих, хто через війну змушений був шукати захисту за її межами. З вітальним словом виступили Чуніхіна С. Л., к. психол. н., заст. директора Інституту соціальної та політичної психології НАПН України; Вознесенська О. Л., к. психол. н., с. н. с. Інституту соціальної та політичної психології НАПН України, членкиня Ради правління ГС «Національна психологічна асоціація», президентка ВГО «Арт-терапевтична асоціація».

Вітальні слова від С. Л.Чуніхіної та О.Л. Вознесенської

Під час семінару свої напрацювання представили як науковці України (Інституту соціальної та політичної психології НАПН України, Львівського національного університету імені Івана Франка, Київського університету імені Бориса Грінченка, Львівського державного університету внутрішніх справ, Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського, Миколаївського національного аграрного університету, Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького) так і психологи-практики, які у своїй роботі активно використовують методи арттерапії.

Доповідь Скнар Оксани Миколаївни, к. псих. н., с. н. с. Інституту соціальної та політичної психології НАПН України, членкиня ГС «Національна психологічна асоціація», членкиня правління ВГО «Арт-терапевтична асоціація» (Київ): Виклики війни та тіло як інструмент роботи психолога

Важливою була участь у семінарі представників інших держав, які з початку повномаcштабного вторгнення росії надають Україні свою підтримку.

Так, цінним був виступ Кетрін М. Роджерс (Catherine Rogers), художниці, сертифікованої арттерапевтки (Швеція), в якому дослідниця зупинилася на проблемі ПТСР і травми у виразах військового мистецтва.

Ітоку Цукамото (Itoku Tsukamoto), магістр образотворчого мистецтва, спеціаліст з ігрової та арттерапії, викладач Університету образотворчого мистецтва Мусасіно, дослідник традиційної культури аборигенів Канади, Нової Зеландії та Японії поділився досвідом застосуванням арттерапії після землетрусу та цунамі 3.11.2011 у м. Ішіномакі.

Наталі Робелот-Тимченко (Robelot-Timtchenko Nathalie), магістерка експресивної арттерапії та клінічного консультування з питань психічного здоров’я (Lesley University Кембридж, Масачусетс, США) виступила з власним баченням підтримки психологічного здоров’я України.

 

Доповідь Кетрін М. Роджерс, МЗС, МА, ATR-BC, художниця, сертифікованої арттерапевтки ATCB, США (Європейська федерація арттерапевтів, Швеція): ПТСР і травма у виразах військового мистецтва


Доповідь Ітоку Цукамото (Itoku Tsukamoto), магістра образотворчого мистецтва, спеціаліста з ігрової та арттерапії, викл. Університету образотворчого мистецтва Мусасіно, дослідника традиційної культури аборигенів Канади, Нової Зеландії та Японії: Арттерапія після землетрусу та цунамі 3.11.2011 у м.Ішіномакі

 

 

 

Доповідь Робело-Тимченко Наталі (Robelot-Timtchenko Nathalie), магістрки експресивної арттерапії та клінічного консультування з питань психічного здоров’я (Lesley University Кембридж, Масачусетс, США), професійної членкині Міжнародної асоціації експресивної арттерапії (IEATA) та Європейської Федерація арттерапії (EFAT) (США, Україна, Київ): Допомога українцям під час війни.

Під час семінару науковці та практики поділилися реальним набутим досвідом подолання травматичних подій, які пережили і переживають українці; узагальнили та проаналізували виклики психолога, соціального педагога, арттерапевта під час війни; окреслили напрями продовження співпраці з іноземними фахівцями; наголосили на доцільності проведення онлайн семінарів, майстер-класів для підвищення професійного рівня як фахівців, так і студентів, тих, хто в найближчому часі буде працювати з різними категоріями людей, що травмовані війною.

Доповідь Якименко Марини Олексіївни, спеціаліста, бібліотекара відділу мистецтв Харківської обласної бібліотеки для юнацтва, членкині ВГО «Арт-терапевтична асоціація» (Харків-Львів): Арттерапія в екстремальних умовах: офлайн та онлайн робота для стабілізації та відновлення дітей та підлітків

У семінарі взяли участь понад 65 слухачів. Науково-практичний захід об’єднав науковців та практиків психологічної, педагогічної та соціально-педагогічної сфери і став для учасників не лише майданчиком нових знань, досвіду, а й великою емоційною підтримкою.