До Дня пам’яті жертв голодоморів: інтерактивна онлайн-зустріч зі школярами

У межах інноваційної інтернет-конференції «Розвиток медіапсихології і медіаосвіти в Україні» Лабораторією психології масової комунікації та медіа-освіти спільно з Відділом цивільно-військового співробітництва та ДП «Центр захисту інформаційного простору України» проведено інтерактивну онлайн-зустріч з учнями 12 шкіл з 9 областей. Захід приурочений, який цього року відзначається 28 листопада.

Зустріч відбулася у форматі розмови з авторами першого українського коміксу «Протистояння. Червоний терор», компанії Spring Comics Максимом Курінним та Олександром Корешковим. Комікс розповідає про одну з передумов Голодомору – спротив українського народу більшовицькому режимові за часів Української революції 1917-1921 рр.

Дуже важливо від відчаю і співпереживання трагедії рухатися в бік надії, розуміти контекст того, що відбувалося. Контекст боротьби. Адже спротив був таким сильним, що ніяк інакше, ніж знищити голодом, неможливо було здолати. Загинуло дуже багато невинних. Маємо про це знати, пам’ятати, думати, діяти.

Учні з різних шкіл і областей мали змогу в онлайн-форматі обмінятися своїми враженнями про комікс, спільно шукати реальні та вигадані факти на малюнках, ділитися про свої враження і ставити запитання.

Може здаватися, що комікси як жанр і трагедія Голодомору – це несумісні речі. Але комікси як культурне (і навіть мистецьке) явище вже давно переросли свою початкову назву. Особливо варто зважити на те, що комікси (як і інша друкована продукція) має менший потенціал втручання і нав’язування, чим електронні медіа, це особливо важливо для потенційно травматичних тем. Дитина сама обирає – чи їй читати, дивитися, чи загорнути книжечку. У цьому гібридному (креалізованому, як частіше називають науковці) тексті більше простору для власного темпу осмислення, міркування і обдумування, чим, наприклад, у анімаційного фільму.

Комікс «Протистояння. Червоний терор» не вичерпується темою голодомору і може бути опорним матеріалом для інших дотичних за темами уроків історії. Отримати комікси для дітей та/або організувати зустріч за авторами можна, написавши запит на електронну адресу mediapsylab2017@gmail.com