Дистанційна психологічна допомога і підтримка під час пандемії COVID19: семінар

Дистанційна психологічна допомога і підтримка під час пандемії COVID19: семінар

Академічні психологічні інститути ініціюють започаткування циклу фахових онлайн-семінарів «Дистанційна психологічна допомога і підтримка під час пандемії COVID19» і запрошують провідні університети країни, професійну громадськість, надавачів психологічних послуг приєднатися до організації комунікаційного простору для ґрунтовного аналізу викликів і здобутків у сфері захисту психічного здоров’я і психологічного благополуччя, обміну думками та інтеграції досвіду.

Пандемія змінює світ і змінює формати роботи психологічної спільноти. Уведення (як і майбутня відміна) карантинних обмежень, самоізоляція одинаків і родин породжують нові психологічні феномени і тенденції. Розгортаються дистанційні психологічні дослідження, змінюється система освіти, запроваджуються медіа-опосередковані форми праці, – все це нові контексти, які потребують рефлексії, осмислення і пошуку обґрунтованих відповідей.

Перший семінар на тему «Досвід карантину: дистанційна психологічна допомога і підтримка під час пандемії COVID19» відбудеться 23 квітня з 15.00 до 18.00 на платформі Zoom з трансляцією в Youtube.

Онлайн-семінар присвячено структуруванню проблемного поля досвіду карантину, виявленню найбільш гострих і масштабних викликів, рівнів їх усвідомлення і  сформованості запиту на психологічну допомогу, оцінці кращих практик і знахідок психологічної спільноти, окресленню перспектив їхнього використання в умовах карантинних обмежень і посткарантинний період.

Під час онлайн-семінару обговорення пропонується за такими тематичними напрямами:

  • Пандемія: як змінився життєвий світ людини. Карантин як тригер психологічних проблем особистості, групи, громади.
  • Дистанційні комунікації, навчання, робота – психологічні виклики. Інфодемія коронавірусу і медіатравматизація.
  • Психопатологія в часи пандемії, під час карантину і після виходу з нього. Перебудова психологічних служб.
  • Специфіка психологічного забезпечення критичних галузей боротьби з пандемією (медицина, військові, поліція, комунальні служби).
  • Досвід надання дистанційної психологічної допомоги і підтримки: динаміка, проблеми, очікування. Відкриття, які залишаться з нами після завершення карантину.

За кожним питанням плануються 2 виступи (по 5-7 хвилин) та дискусія учасників (15-20 хвилин).

Плануємо також обговорити і визначити тематичні напрями подальших семінарів, узгодити організаторів і співорганізаторів.

Прохання до установ і компаній, які долучатимуться як співорганізатори циклу онлайн-семінарів, надати коротку інформацію про діяльність протягом карантину (назви центрів, проектів, організованих заходів) з посиланнями. Також вітаються посилання на корисні тексти і ресурси, які будуть структуруватися і розміщуватися на ФБ-сторінці семінару для ознайомлення учасників і тих, хто приєднуватиметься пізніше. Це буде корисний мобільний і концентрований ресурс для самонавчання, коментарів і подальшого обговорення.

Зареєструватися до участі у семінарі та отримати більше інформації можна за посиланням: https://www.facebook.com/events/523942735181089/.