Проект Еrasmus + «Структуризація співпраці щодо аспірантських досліджень, навчання універсальних навичок та академічного письма на регіональному рівні України» /DocHub/
Проект спрямовано на вдосконалення практики підготовки наукових кадрів і створення нової освітньої інфраструктури для співпраці університетів, наукових інститутів та МОН України в підготовці висококваліфікованих фахівців і дослідників на третьому (освітньо-науковому рівні) освіти.
Мета проекту – розробка моделі і впровадження нової інституційної форми навчання і наукової співпраці – регіональних центрів підготовки докторів філософії.
Грантхолдером проекту є Lithuania Vilniaus Universitetas (Вільнюський університет, Литва), координатор проекту – професор Валентина Дагієне.
Початок проекту:15 жовтня 2016 р.
Завершення проекту: 14 жовтня 2019 р.
Країни учасники:
Інститут соціальної та політичної психології НАПН України є членом міжнародного консорціуму проекту DocHub, який об’єднує 4 європейських університети і 10 українських університетів та наукових інституцій.
Робоча група проекту
- Найдьонова Л. А., заступник директора з наукової роботи;
- Жадан І. В., завідувач лабораторії психології політичної поведінки молоді;
- Кочубейник О. М., п. н. с. лабораторії політико-правових відносин;
- Позняк С. І., с. н. с. лабораторії психології політичної поведінки молоді;
- Гончарук Р. М., виконувач обов’язків головного бухгалтера.
У рамках проекту розробляється низка нормативних документів (положення, рекомендації), які будуть регулювати процедури підготовки аспірантів і уможливлять реальну міжінституційну співпрацю: перерахування коштів, академічну мобільність у межах України, ліцензування та виконання спільних освітньо-наукових програм університетів та академічних інститутів, надання спільних дипломів тощо.
Зусилля співробітників ІСПП, разом з колегами з НаУКМА, Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара та Миколаївського національного університету ім. В.О.Сухомлинського, спрямовані на підготовку методичного забезпечення якісного викладання та навчання Political Sciences PhD.
У ході реалізації завдань проекту наукові співробітники інституту – члени робочої групи проекту :
- вивчали досвід підготовки докторів філософії у Ліонському (Франція) та Вільнюському (Литва) університетах;
- взяли участь у тренінгу «Інноваційне навчальне середовище і методи викладання» (у м. Тампере), у процесі якого ознайомились з досвідом Фінляндії щодо організації інноваційного навчального середовища і методів викладання у вищій школі та освітніх програмах для студентів PhD;
- розробили освітню програму курсу «Аналітика та інтерпретація результатів політико-психологічних досліджень» (3 ЄКТС) для підготовки докторів філософії із спеціальності «Політичні науки”.
- здійснили апробацію програми курсу «Аналітика та інтерпретація результатів політико-психологічних досліджень». Пілотне навчання проведено у 2 етапи (2018-2019 рр.) за участі 11 аспірантів інституту.
Детальніше про проект можна дізнатися за посиланнями http://dochub.com.ua/ та на сторінці у Фейсбуці https://www.facebook.com/DocHub-1702855843350916/.
- 3-4 липня 2019 року Позняк С.І. презентувала програму курсу «Аналітика та інтерпретація результатів політико-психологічних досліджень» для докторів філософії, розроблену групою учасників проекту DocHub від Інституту на зустрічі виконавців проекту у м.Ліоні.
- 12-13 квітня 2019 року програма курсу «Аналітика та інтерпретація результатів політико-психологічних досліджень», розроблена у рамках проекту DocHub, була презентована на міжнародній виставці «Освіта та кар’єра 2019». За результатами презентації Інститут соціальної та політичної психології НАПНУ був нагороджений золотою медаллю у номінації «міжнародне співробітництво в галузі освіти і науки».
- У березні-квітні 2019 року за участі 6 аспірантів інституту здійснено пілотну апробацію окремих тем курсу (апробувались теми, які після попереднього пілотування потребували коригування змісту). За результатами апробації проведено оцінювання курсу аспірантами і викладачами.
- 30 жовтня2018 р. в лабораторії психології політичної поведінки молоді відбувся семінар за участі наших партнерів з проекту DocHub (Erazmus+), науковців університету Ліон-2 Дороти Даковської та Жан-Хью Шуша, присвячений методології соціально-психологічних досліджень.Наші гості поділилися власним досвідом проведення досліджень у Франції та інших європейських країнах. На семінарі обговорювалися також перспективи співробітництва з українськими науковцями. З матеріалами семінару можна ознайомитись на сайті підрозділу https://ispp1994.wixsite.com/labpolitpov
- 26-29 вересня 2018р. с.н.с. Позняк С.І. взяла участь у зустрічі менджерів проекту DocHub у м. Лімерик (Ірландія). Партнери проекту звітували про діяльність у 2018 році. Обговорювались питання мобільності аспірантів і співпрацю партнерів у підготовці докторів філософії. Досягнута попередня домовленість про візит колег з університету Ліон-2 з науковими доповідями та лекціями для аспірантів інституту.
- Програма курсу «Аналітика та інтерпретація результатів політико-психологічних досліджень» для докторів філософії, розроблена групою учасників проекту DocHub, була апробована під час весняної сесії аспірантів Інституту. Слухачами були аспіранти 2-го року навчання (5 осіб). Відгуки слухачів – позитивні.
- Група розробників проекту DocHub у Інституті соціальної та політичної психології завершили розробку робочої версії програми курсу «Аналітика та інтерпретація результатів політико-психологічних досліджень» для докторів філософії. Отримали позитивну зовнішню рецензію (рецензент – доктор політичних наук М.Розумний). Попереду – останні уточнення і апробація. Першими слухачами будуть аспіранти нашого інституту!
- 18-22 вересня 2017 року співробітники Інституту Найдьонова Л., Жадан І. та Позняк С. відвідали м. Ліон з навчальним візитом, де ознайомились з особливостями підготовки докторів філософії у Франції. Упродовж чотирьох днів відбувалися цікаві зустрічі і презентації.Окрема подяка Isabelle Lefort і JeanHugues Chauchat! Всі презентації науковців і професорів з університету Ліон-2 були надзвичайно цікавими, спікери – відкритими до співробітництва, доброзичливими і буквально заряджали нас своєю енергією, мотивацією до роботи і оптимізмом.
- Координатор та менеджер проекту 13 вересня 2017 року взяли участь у моніторинговій зустрічі партнерів проекту, де інформувала про хід виконання завдань проекту.
- Менеджер проекту Позняк С.І. 21-24 червня 2017р. взяла участь у засіданні робочої групи у м. Вільнюс, де обговорювались питання діяльності співвиконавців у рамках проекту.
Курс освітньої програми «Аналітика та інтерпретація результатів політико-психологічних досліджень»
Завантаження матеріалів:
Подання до нового проекту Erasmus+: Promoting Well-being in European Teacher Education Curricula
Project Information Project Title: Promoting Well-being in European Teacher Education Curricula Action: Strategic Partnerships for higher education (KA203) Call for proposals: 2019 National Agency: RO01 Agentia Nationala pentru Programe Comunitare in Domeniul Educatiei si Formarii Profesionale Applicant organisation Legal name: Читати далі …