Проект Еrasmus+

Проект Еrasmus + «Структуризація співпраці щодо аспірантських досліджень, навчання універсальних навичок та академічного письма на регіональному рівні України» /DocHub/

Проект спрямовано на вдосконалення практики підготовки наукових кадрів і створення нової освітньої інфраструктури для співпраці університетів, наукових інститутів та МОН України в підготовці висококваліфікованих фахівців і дослідників на третьому (освітньо-науковому рівні) освіти.

Мета проектурозробка моделі і впровадження нової інституційної форми навчання і наукової співпраці – регіональних центрів підготовки докторів філософії.

Грантхолдером проекту є Lithuania Vilniaus Universitetas (Вільнюський університет, Литва), координатор проекту – професор Валентина Дагієне.

Початок проекту:15 жовтня 2016 р.

Завершення проекту: 14 жовтня 2019 р.

Країни учасники:

 

Інститут соціальної та політичної психології НАПН України є членом міжнародного консорціуму проекту DocHub, який об’єднує 4 європейських університети і 10 українських університетів та наукових інституцій.

 

Робоча група проекту

  1. Найдьонова Л. А., заступник директора з наукової роботи;
  2. Жадан І. В., завідувач лабораторії психології політичної поведінки молоді;
  3. Кочубейник О. М., п. н. с. лабораторії політико-правових відносин;
  4. Позняк С. І., с. н. с. лабораторії психології політичної поведінки молоді;
  5. Гончарук Р. М., виконувач обов’язків головного бухгалтера.

 

У рамках проекту розробляється низка нормативних документів (положення, рекомендації), які будуть регулювати процедури підготовки аспірантів і уможливлять реальну міжінституційну співпрацю: перерахування коштів, академічну мобільність у межах України, ліцензування та виконання спільних освітньо-наукових програм університетів та академічних інститутів, надання спільних дипломів тощо.

Зусилля співробітників ІСПП, разом з колегами з НаУКМА, Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара та Миколаївського національного університету ім. В.О.Сухомлинського, спрямовані на підготовку методичного забезпечення якісного викладання та навчання Political Sciences PhD. 

Хід реалізації

У ході реалізації завдань проекту наукові співробітники інституту – члени робочої групи проекту :

  • вивчали досвід підготовки докторів філософії у Ліонському (Франція) та Вільнюському (Литва) університетах;
  • взяли участь у тренінгу «Інноваційне навчальне середовище і методи викладання» (у м. Тампере), у процесі якого ознайомились з досвідом Фінляндії щодо організації інноваційного навчального середовища і методів викладання у вищій школі та освітніх програмах для студентів PhD;
  • у складі авторського колективу розробили освітню програму «Аналітика та інтерпретація  результатів політико-психологічних досліджень» (3 ЄКТС) для підготовки докторів філософії із спеціальності «Політичні науки”. 

[згорнути]

Детальніше про проект можна дізнатися за посиланнями http://dochub.com.ua/    та на сторінці у Фейсбуці https://www.facebook.com/DocHub-1702855843350916/.  

Діяльність у рамках проекту DocHub, що виконується за підтримки Еразмус+:

1)На виконання завдань проекту  “Структуризація співпраці щодо аспірантських досліджень, навчання універсальних навичок та академічного письма на регіональному рівні України” /DocHub/, 4.07.2017р. була проведена робоча зустріч групи виконавців проекту, що розробляють програму для підготовки докторів філософії з політичних наук. За результатам зустрічі була погоджена структура програми та тема курсу, розробку якого здійснює Інститут.Робоча група учасників проекту з Інституту соціальної та політичної психології НАПНУ готує програму курсу  для підготовки докторів філософії «Аналітика та інтерпретація результатів політико-психологічних досліджень».

2)18-22 вересня 2017 року співробітники Інституту Найдьонова Л.,  Жадан І. та Позняк С. відвідали м. Ліон з навчальним візитом, де ознайомились з особливостями підготовки докторів філософії у Франції. Упродовж чотирьох днів відбувалися цікаві зустрічі і презентації.Окрема подяка Isabelle Lefort і JeanHugues Chauchat! Всі презентації науковців і професорів з університету Ліон-2 були надзвичайно цікавими, спікери – відкритими до співробітництва, доброзичливими і буквально заряджали нас своєю енергією, мотивацією до роботи і оптимізмом.

3)Група розробників проекту DocHub у Інституті  соціальної та політичної психології завершили розробку робочої версії програми курсу «Аналітика та інтерпретація результатів політико-психологічних досліджень» для докторів філософії. Отримали позитивну зовнішню рецензію (рецензент – доктор політичних наук М.Розумний).   Попереду  – останні уточнення і апробація. Першими слухачами будуть аспіранти нашого інституту!

4)Програма курсу «Аналітика та інтерпретація результатів політико-психологічних досліджень» для докторів філософії, розроблена групою учасників проекту DocHub, була апробована під час весняної сесії аспірантів Інституту. Слухачами були аспіранти 2-го року навчання (6 осіб). Відгуки слухачів – позитивні.

5)26-29 вересня 2018р. с.н.с. Позняк С.І. взяла участь у зустрічі  менджерів проекту DocHub у м. Лімерик (Ірландія). Партнери проекту звітували про діяльність у 2018 році. Обговорювались питання мобільності аспірантів і співпрацю партнерів у підготовці докторів філософії. Досягнута попередня домовленість про візит колег з університету Ліон-2 з науковими доповідями та лекціями для аспірантів інституту.

[згорнути]

Подання до нового проекту Erasmus+: Promoting Well-being in European Teacher Education Curricula

Project Information Project Title: Promoting Well-being in European Teacher Education Curricula Action: Strategic Partnerships for higher education (KA203) Call for proposals: 2019 National Agency: RO01 Agentia Nationala pentru Programe Comunitare in Domeniul Educatiei si Formarii Profesionale Applicant organisation Legal name: Читати далі …

Posted in Erasmus+ | Leave a comment