Здание Інститут соціальної та політичної психології Національної академії педагогічних наук України
Головна АдміністраціяСтруктурні підрозділи Партнери Контакти

 

Наукова діяльність
Докторантура, аспірантура
Результати опитувань
Послуги
Навчальні курси
Електронна бібліотека
Інтернет-конференція
Інтернет-тести
Контакти

Міжінститутський семінар «Молодіжні та дитячі об’єднання як фактор впливу на соціальну активність мо

квітень 2010 року

У квітні 2010 р. в Інституті соціальної та політичної психології НАПН України відбувся міжінститутський дискусійний семінар лабораторії психології політичної участі Інституту політичної і соціальної психології, лабораторії дитячих та молодіжних об’єднань


 У роботі семінару взяли участь керівники дитячих та молодіжних об’єднань: Москаленко Юрій (Федерація айкідо  України - Айкі Те Гатана Рю), Шевченко Тетяна (Асоціація гайдів України), Калініна Анна, Стрижко Галина (Громадська організація «Велика Україна»), Белінський Павло (Федерація дитячих об’єднань України).

В доповідях розглядались уявлення сучасної української молоді про громадянське суспільство та демократію (Кияшко Л. О.); фундаментальне право дитини на участь у житті суспільства  (Петрочко Ж. В.);   полімотивованість суспільно-політичної активності української молоді (Краснякова А. О.). Також піднімалися проблеми адекватності самооцінки як регулятора поведінки підлітків у дитячих об’єднаннях (Білан Т. М.); роль   дитячих об’єднань у формуванні ціннісного ставлення особистості до людей (Зайченко А. Б.); та становлення почуття власної гідності як регулятора поведінки підлітків у дитячих об’єднаннях (Чиренко Н. В.).

У ході дискусій обговорювалися питання активізації  участі молоді у суспільно-політичних процесах. На думку Ж. Петрочко визначальним при цьому є забезпечення права дитини на участь у житті суспільства. При цьому дитячі об’єднання мали б зробити свій внесок у формування правової культури дітей. Саме  вони є тим середовищем, яке може оптимально забезпечити соціальне виховання підростаючого покоління. 

 У доповіді Л. Кияшко було зроблено аналіз уявлень сучасної української молоді про демократію та громадянську суспільство. Результати досліджень свідчать про те,  що  молодь сприймає демократію як права  свободи, і зовсім не пов’язує демократію з відповідальністю. 

Директор Державного інституту розвитку сім`ї та молоді Міністерства України у справах сім`ї, молоді та спорту А. Мішин висвітлив у своєму виступі проблеми та перспективи діяльності дитячих та молодіжних об’єднань в Україні.

Учасники семінару зацікавлено обговорювали проблеми стимулювання молоді у діяльності дитячих та молодіжних організаціях та їх вплив на формування соціальної та політичної активності молоді.

Краснякова А., науковий співробітник лабораторії психології політичної участі Інституту  соціальної та політичної  психології НАПН України


 

Події
Головна подія
2018 р.
2017 р.
2016 р.
2015 р.
2014 р.
2013 р.
2012 р.
2011 р.
2010 р.
2009 р.
2008 р.
Новини
 
Видання Інституту
Розробка сайту: BUNKE.com.ua
Дизайн: Золотарева Виктория
© Всі права належать Інституту соціальної та політичної психології АПН України